Wieczerza wigilijna

21 grudnia 2023 roku osoby samotne i seniorzy z terenu gminy Radomyśl Wielki mogli wspólnie zasiąść do wieczerzy wigilijnej. Było to możliwe dzięki otwartemu sercu państwa Teresy i Edwarda Uklejów, właścicieli Zajazdu Wedeta w Zgórsku.

Oprócz gospodarzy na przybyłych czekały władze gminy, kierownictwo GOPS, ks. proboszcz Wiesław Nowak i Kapela Radomyślanie. Było jak na wieczerzę wigilijną przystało; czytanie Ewangelii, modlitwa, życzenia, łamanie opłatkiem, śpiewanie kolęd i potrawy wigilijne, m.in. pierogi, barszcz biały, czerwony barszcz z uszkami, kapusta z grzybami, groch, ryba czy kompot z suszu. 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomyślu Wielkim  składa serdeczne podziękowania  za wsparcie  spotkania  „Wigilia 2023”. Nie było by tego spotkania  gdyby nie pomoc i ofiarność ludzi dobrego serca. Z tego miejsca   serdecznie dziękujemy  za wsparcie tej uroczystości w formie transportu osób samotnych z terenu  gminy Radomyśl Wielki  firmie, „WOLAK MARIAN TRANSPORT OSOBOWY w SPADKU” ul. Kalinowskiego 121 w Dulczy Wielkiej w dniu 21.12. 2023 r. która w tym  roku jak również w latach ubiegłych  zawsze ma otwarte serce dla mieszkańców naszej gminy.